ЛЕТНИ СТАЖОВЕ 2023

ФМИ дава възможност на студенти, на които предстои обучение по учебните дисциплини "Практика по специалността" или "Преддипломен стаж", да го проведат през летния период във фирма, с която Факултетът има сключен договор.

Летния стаж (лятната практика) не се заплаща, тъй като замества дисциплина в учебния план на студентите (стажът се заплаща само в случай, че това изрично е упоменато в обявата на съответната фирма).

Летният стаж завършва с оценка, която ще замени оценката, необходима през съответната учебна година.

Студентите, които са приети за летен стаж, трябва да се свържат с академичния си наставник, за да му предоставят своите данни за контакт.

Академичен наставник: гл. ас. д-р Елена Тодорова (etodorova@uni-plovdiv.bg).

За допълнителна информация: Мануела Генева (каб. 344, тел. 032/261 740, geneva@fmi-plovdiv.org).

Документи:

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ОТ ФИРМИ ЗА СТАЖАНТСКИ ПОЗИЦИИ

(списъкът ще бъде допълван)

• Сдружение "Съвет по туризъм - Пловдив" предлага летни стажове в сферата на графичния дизайн и сошъл медия маркетина. Студентите, избрали да проведат стажа си при нас, ще имат възможност да участват в подготовката на рекламните материали на Уикенд в Пловдив и най-новия фестивал на сдружението "Пловдивски летни винени нощи". По желание студентите могат да работят и по фестивалите "Дефиле на младото вино" и "Дефиле вино и гурме".
    Програмите, които ще Ви бъдат необходими за успешно и ползотворно стажуване са Adobe - Photoshop, Indesign, Illustrator. Също така Figna и/или други алтернативи спрямо вашите възможности. Не е задължително да имате всички програми.
    Продължителността на стажа, както и периода на стартиране се определят от желанията и възможностите на студентите.
    Стажа може да се проведе онлайн/ дистанционно или присъствено.
    Присъствено могат да бъдат до 8 човека едновременно.
    Как протича самия стаж:
    - Анализ и запознаване с портфолиото ни на събитията. Ще разгледате всички рекламни материали изработвани до сега.
    - Избор на събитие по което студента да работи.
    - Поставяне на задачи и тяхното изпълнение.
    - *Поставяне на задачи за конкретен фестивал ако в по време на Вашия стаж сме в активна организация.
    Адрес на офис "Съвет по туризъм - Пловдив" - гр. Пловдив, бул. "Кн. Мария Луиза" 31 , партер. Климатизиран офис.
    Лице за контакт/ментор - Ваня Аргирова, vanya.argirova@gmail.com и телефон 0883 45 65 19.
  • GENCHEV GROUP, https://www.genchevgroup.eu/
    Притежават богат опит в предпечат и печат на рекламни материали, изработването на уеб сайтове, онлайн магазини, изграждането и поддържането на социални страници, организирането на събития и много други от сферата на рекламата. За провеждане на летен стаж в Генчев Груп можете да се свържете с г-н Христо Генчев на имейл office@genchevgroup.eu, телефон 0878 131 355.
  • ЕНЕВ СОФТ развива дейност в областта на уеб програмирането с PHP, HTML, CSS, JS, jQuery, WordPress и други езици и технологии. Стажантите ще работят по нашия нов проект - сайт на Пловдивско Уеб Общество, https://plovdiv-web.com/, който предлага курсове по програмиране, co-working space и др. На отлично представилите се студенти се може да бъде предложена почасова / постоянна работа. За допълнителна информация и събеседване, моля, свържете се с г-н Йордан Енев (0887 834 647, dakaenev@gmail.com).