I. Редовно обучение
|
|
|
№
|
Дисциплина
|
Курс / Спец.
|
Преподавател
|
1.
|
Основи на моделирането
|
за всички
|
проф. д.м.н. Снежана Христова
|
2.
|
Аналогии и обобщения в математиката
|
за всички
|
проф. д.м.н. Христо Семерджиев
|
3.
|
Графично представяне на данни
|
за всички
|
проф. д.м.н. Христо Семерджиев, гл. ас. д-р Павлина Атанасова
|
4.
|
Итерационни методи
|
за всички
|
проф. д-р Петко Пройнов
|
5.
|
Увод във функционалния анализ
|
за всички
|
проф. д.м.н. Степан Костадинов, доц. д-р Андрей Захариев, доц. д-р Атанаска Георгиева
|
6.
|
Избрани методи от елементарната математика
|
за всички
|
доц. д-р Неделчо Милев
|
7.
|
Моделиране на еволюционни процеси
|
за всички
|
доц. д-р Недялка Казакова
|
8.
|
Геометрия на фракталите
|
за всички
|
доц. д-р Боян Златанов
|
9.
|
Аналитична микроикономика
|
за всички
|
проф. д-р Манчо Манев, гл. ас. д-р Асен Христов
|
10.
|
Приложение на линейното програмиране
|
за всички
|
проф. д.м.н. Тодор Желязков
|
11.
|
Приложение на математиката в електростатиката
|
за всички
|
доц. д-р Кирил Коликов, док-т Стефан Божков
|
12.
|
Преподаване на системи уравнения в училище
|
за всички
|
доц. д-р Румяна Маврова
|
13.
|
Приложни специализирани методи за решаване на задачи от числения анализ
|
за всички
|
проф. д-р Николай Кюркчиев
|
14.
|
Управление качеството на IT процесите
|
за всички
|
проф. д-р Асен Рахнев, гл. ас. д-р Георги Шарков
|
15.
|
Приложна криптография с .NET Framework
|
за БИТ, СТД, Инф.
|
доц. д-р Елена Сомова, хон. ас. Тони Каравасилев
|
16.
|
Въведение в разработката на игри с UDK (Unreal 3 Game Engine)
|
за всички
|
доц. д-р Христо Крушков, хон. ас. Стефан Ставрев
|
17.
|
Мултиплатформени мобилни приложения
|
за всички
|
Доц. д-р Ангел Голев, хон. ас. Запрян Димитров (старши програмист, Stara Zagora Company)
|
18.
|
Графични стандарти: OpenGL
|
за всички
|
доц. д-р Димчо Димов, гл. ас. д-р Александър Пенев
|
19.
|
Въведение в PHP. Обектно–ориентирано програмиране
|
за всички
|
доц. д-р Христо Крушков, хон. ас. Димитър Ников (старши програмист във Вискомп)
|
20.
|
Уеб хостинг технологии – 1 част
|
за всички
|
проф. д-р Асен Рахнев, хон. ас. Владимир Темелков
|
21.
|
Инвестиране и лични финанси
|
за всички
|
проф. д-р Асен Рахнев, хон. ас. Светлозар Гледачев
|
22.
|
Програмиране с Delphi
|
за всички
|
доц. д-р Христо Крушков, гл.ас. Мариана Крушкова
|
IІ.
|
Задочно обучение
|
|
|
№
|
Дисциплина
|
Курс / Спец.
|
Преподавател
|
1.
|
Програмиране в среда Arduino
|
за БИТ, СТД и Инф.
|
проф. д.м.н. Георги Тотков, гл. ас. д-р Светослав Енков
|
2.
|
Киберсигурност и устойчив бизнес
|
за всички
|
доц. д-р Евгения Ангелова, гл.ас.д-р Георги Шарков
|
3.
|
Приложни специализирани методи за решаване на задачи от числения анализ
|
за всички
|
проф. д-р Николай Кюркчиев
|
4.
|
Аналогии и обобщения в математиката
|
за всички
|
проф. дмн Христо Семерджиев
|
5.
|
Графично представяне на данни
|
за всички
|
проф. дмн Христо Семерджиев, гл.ас.д-р Павлина Атанасова
|
6.
|
Програмиране с Delphi
|
за всички
|
доц. д-р Христо Крушков, гл. ас. Мариана Крушкова
|
7.
|
Математически текстообработващи програми
|
за всички
|
доц. д-р Ангел Голев, гл. ас. д-р Кремена Стефанова
|
8.
|
Логическо и функционално програмиране
|
за всички
|
доц. д-р Елена Сомова, гл. ас. Павлина Иванова
|
ІІІ
|
Факултативни дисциплини
|
|
|
1.
|
Руски език – 1 част (практикум)
|
за всички
|
гл. ас. Петранка Савова
|