ПРОТОКОЛ № 14 / 17.02.2021 г.
От Факултетен съвет на Факултет по математика и информатика,
Пловдивски университет „Паисий Хилендарски”
Днес, 17. февруари 2021 г. /сряда/ от 13:00 ч. се проведе Факултетен съвет на Факултет по математика и информатика в електронна среда, с конферентна сесия чрез Google Meet.
Присъстват: проф. д.м.н. Манчо Христов Манев, проф. д-р Ангел Атанасов Голев, проф. д-р Антон Илиев Илиев, проф. д-р Асен Кънчев Рахнев, проф. д-р Боян Георгиев Златанов, проф. д-р Коста Андреев Гъров, доц. д-р Александър Пламенов Пенев, доц. д-р Анна Атанасова Малинова, доц. д-р Ася Георгиева Стоянова-Дойчева, доц. д-р Владимир Николаев Вълканов, доц. д-р Генчо Димитров Стоицов, доц. д-р Добринка Василева Милушева-Бойкина, доц. д-р Елена Петрова Сомова, доц. д-р Емил Николов Хаджиколев, доц. д-р Ивайло Пеев Старибратов, доц. д-р Иван Илиев Шотлеков, доц. д-р Кремена Василева Стефанова, доц. д-р Марта Костадинова Теофилова, доц. д-р Николай Величков Павлов, доц. д-р Светослав Христосов Енков, доц. д-р Станка Иванова Хаджиколева, доц. д-р Стефка Йорданова Анева, доц. д-р Теменужка Пенева Пенева, доц. д-р Тодорка Атанасова Глушкова, доц. д-р Тодорка Живкова Терзиева, доц. д-р Христо Стефанов Кискинов, гл. ас. д-р Георги Николов Чолаков, гл. ас. д-р Елена Христова Тодорова, гл. ас. д-р Магдалена Асенова Веселинова, гл. ас. д-р Слав Иванов Чолаков, док-т Себиха Ахмедова Маданска, Роксана Деянова Филипова, Председател на СС на ФМИ.
С право на съвещателен глас присъства Тодор Георгиев Чаушев (ръководител звено УКЗ).
Отсъстват: няма отсъстващи.
Редуцирани: проф. д-р Станимир Недялков Стоянов (гост-преподавател от 01.10.2020 г.) и доц. д-р Веска Пенчева Нончева (пенсиониран преподавател от 01.11.2020 г.).
Списъчен състав – 34; Редуциран състав – 32; Отсъстващи – 0; Присъстващи – 32.
ДНЕВЕН РЕД:
1) Учебни.
2) Докторанти.
3) Научни.
4) Хонорувани.
5) Разни.
6) Избор за заемане на академичната длъжност „Главен асистент“.
РЕШЕНИЕ 1: ФС утвърди следните избираеми и факултативни дисциплини за Пролетния триместър на учебната 2020/2021 година, редовно и задочно обучение на бакалавърските специалности към ФМИ (30 за редовно и 13 за задочно);
I. Редовно обучение
|
№
|
Дисциплина
|
Курс / Спец.
|
Преподавател
|
1.
|
Педагогически и психологически аспекти на оценяването на учениците чрез тестове
|
за ИТМОМ и МИИТ 3к.
|
доц. д-р Ивайло Старибратов, доц. д-р Евгения Ангелова, гл. ас. д-р Ивелина Велчева
|
2.
|
Приложение на функционалния анализ в диференциалните уравнения
|
за всички
|
доц. д-р Атанаска Георгиева
|
3.
|
Нестандартни задачи по алгебра
|
за всички
|
проф. д.м.н. Нако Начев
|
4.
|
Итерационни методи за корени на полиноми
|
за всички
|
проф. д.м.н. Петко Пройнов,
гл. ас. д-р Слав Чолаков
|
5.
|
Приложения на алгебрични методи в елементарната математика, банковото дело и космологията
|
за всички
|
проф. д.м.н. Тодор Желязков
|
6.
|
Приложни алгебрични модели
|
за всички
|
проф. д.м.н. Манчо Манев,
гл. ас. д-р Йордан Епитропов
|
7.
|
Теория на графите
|
без БМ
|
проф. д.м.н. Манчо Манев,
гл. ас. д-р Асен Христов
|
8.
|
Бизнес динамика
|
за всички
|
проф. д.м.н. Манчо Манев,
гл. ас. д-р Асен Христов
|
9.
|
Математически основи на автоматизираното управление
|
за всички
|
доц. д-р Георги Костадинов
|
10.
|
Приложение на компютърни алгебрични системи в часовете по математика
|
за всички
|
проф. д-р Боян Златанов
|
11.
|
Проектиране на компютърни системи и хардуер
|
за всички
|
проф. д-р Асен Рахнев,
хон. ас. Радослав Дервишев (Сайбиз)
|
12.
|
Водене на преговори и разрешаване на конфликти I част
|
за всички
|
проф. д-р Асен Рахнев, хон. ас. Илиан Иванов
|
13.
|
Стратегии за навлизане на пазари
|
за всички
|
доц. д-р Николай Павлов,
хон. ас. Силвия Павлова
|
14.
|
Приложна финансова математика
|
за всички
|
проф. д-р Николай Кюркчиев
|
15.
|
Разработване на уебсайт с Drupal
|
за всички
|
доц. д-р Анна Малинова, хон. ас. Мария Тотова (Trio Interactive International)
|
16.
|
Програмиране в среда Arduino с 32-битови контролери
|
за СИ, СТД, Инф и БИТ
|
доц. д-р Светослав Енков
|
17.
|
Следене и управление на космически апарати (с Java)
|
за всички
|
доц. д-р Силвия Гафтанджиева, гл. ас. д-р Георги Пашев, д-р Христо Инджов
|
18.
|
Компютърна обработка на фотоизображения
|
за СИ, СТД, Инф и БИТ
|
доц. д-р Светослав Енков, док-т Емил Ангелов
|
19.
|
Обектно-ориентирано проектиране със С++
|
без СИ
|
доц. д-р Силвия Гафтанджиева
|
20.
|
Икономическа политика на България и света
|
за всички
|
доц. д-р Елена Сомова, Светозар Гледачев
|
21.
|
Интелектуална собственост в интернет
|
за всички
|
доц. д-р Иван Шотлеков,
хон. ас. д-р Владимир Вълев
|
22.
|
Предизвикателства пред развитието на информационните технологии в Европейския съюз
|
за всички
|
доц. д-р Иван Шотлеков,
хон. ас. Цветелина Мелева
|
23.
|
От нула до безкрайност
|
за всички
|
доц. д-р Марта Теофилова, хон. ас. д-р Елена Толстошеева, Quality Engineer (Sensata Technologies, Plovdiv)
|
24.
|
Информационна и комуникационна сигурност
|
за всички
|
доц. д-р Генчо Стоицов, хон. ас. Стефан Тафков
|
25.
|
Програмиране на мобилни приложения в Android среда с Kotlin
|
за всички
|
доц. д-р Владимир Вълканов, док-т Минчо Симов
|
26.
|
Когнитивна роботика
|
за всички
|
проф. д-р Станимир Стоянов, гл. ас. д-р Ася Тоскова
|
27.
|
Въведение в роботика с „Robobо“ (Андроид версия)
|
за всички
|
проф. д-р Станимир Стоянов, инф. д-р Йордан Тодоров
|
28.
|
Въведение в уеб програмирането с Java и JavaScript
|
за всички
|
доц. д-р Емил Дойчев, хон. ас. Николай Петков (Проксиад)
|
29.
|
Бизнес приложения за Интернет с PHP и MySQL
|
за всички
|
проф. д-р Минчо Сандалски
|
30.
|
Въведение в машинното самообучение
|
за всички
|
доц. д-р Николай Павлов, ас. Симеон Монов
|
IІ. Задочно обучение
|
№
|
Дисциплина
|
Курс / Спец.
|
Преподавател
|
1.
|
Теория на графите
|
за всички
|
проф. д.м.н. Манчо Манев,
гл. ас. д-р Асен Христов
|
2.
|
Бизнес динамика
|
за всички
|
проф. д.м.н. Манчо Манев,
гл. ас. д-р Асен Христов
|
3.
|
Математически основи на автоматизираното управление
|
за всички
|
доц. д-р Георги Костадинов
|
4.
|
Програмиране в среда Arduino с 32-битови контролери
|
за СИ, СТД, Инф и БИТ
|
доц. д-р Светослав Енков
|
5.
|
Компютърна обработка на фотоизображения
|
за СИ, СТД, Инф и БИТ
|
доц. д-р Светослав Енков и док-т Емил Ангелов
|
6.
|
Моделиране на учебни курсове в Мудъл
|
за всички
|
доц. д-р Станка Хаджиколева, док-т Емил Йончев и док-т Владимир Цветков
|
7.
|
Обектно-ориентирано проектиране със С++
|
за СТД, Инф и БИТ
|
доц. д-р Силвия Гафтанджиева
|
8.
|
Икономическа политика на България и света
|
за всички
|
доц. д-р Елена Сомова,
хон. ас. Светозар Гледачев
|
9.
|
Интелектуална собственост в интернет
|
за всички
|
доц. д-р Иван Шотлеков,
хон. ас. д-р Владимир Вълев
|
10.
|
Предизвикателства пред развитието на информационните технологии в Европейския съюз
|
за всички
|
доц. д-р Иван Шотлеков,
хон. ас. Цветелина Мелева
|
11.
|
Проектиране и управление на локални компютърни мрежи
|
за всички
|
доц. д-р Генчо Стоицов
|
12.
|
Интернет банкиране чрез мобилни и онлайн приложения
|
за всички
|
доц. д-р Генчо Стоицов, маг. Тодор Тодоров
|
13.
|
Бизнес приложения за Интернет с PHP и MySQL
|
за всички
|
проф. д-р Минчо Сандалски
|
РЕШЕНИЕ 2: ФС утвърди следните избираеми дисциплини за ОКС „Магистър” за учебната 2020/2021 година по професионални направления 4.5. Математика и 4.6. Информатика и компютърни науки:
|
Дисциплина
|
Лектори
|
1
|
Оптимизационен анализ на логистични системи
|
проф. дмн Манчо Манев, гл. ас. д-р Асен Христов
|
2
|
Модели и средства за избор на инвестиционни проекти
|
доц. д-р Анна Малинова
|
3
|
Съвременни JavaScript рамки за изграждане на бекенд приложения
|
доц. д-р Владимир Вълканов, ас. д-р Александър Петров
|
4
|
Метрични пространства и неподвижни точки
|
проф. д-р Боян Златанов
|
5
|
Разработка на инфраструктурни скриптове и desktop приложения с JavaScript и NodeJS
|
доц. д-р Владимир Вълканов, Михаил Петров
|
6
|
Информационен мениджмънт
|
доц. д-р Ася Стоянова-Дойчева, доц д-р Владимир Вълканов, Захари Барбов (АДАСТРА)
|
РЕШЕНИЕ 3: ФС прие: в срок до 25.02.2021 г. (четвъртък) да се подадат в Деканата заявки за предстоящата изпитна сесия за редовно обучение, Зимен триместър, учебна 2020/21 година.
РЕШЕНИЕ 4: ФС утвърди учебните програми на следните изираеми дисциплини за ОКС „Магистър“ от професионални направления 4.5. Математика и 4.6. Информатика и компютърни науки:
- „Метрични пространства и неподвижни точки“, с лектор проф. д-р Боян Златанов;
- „Оптимизационен анализ на логистични системи“, с лектори: проф. дмн Манчо Манев и гл. ас. д-р Асен Христов;
- „Разработка на инфраструктурни скриптове и desktop приложения с JavaScript и NodeJS“, с лектори: доц. д-р Владимир Вълканов и док-т Михаил Петров;
- · „Информационен мениджмънт“, с лектори: доц. д-р Ася Стоянова-Дойчева, доц. д-р Владимир Вълканов и хон. ас. Захари Барбов (Адастра).
РЕШЕНИЕ 5: Във връзка с определяне на таксите за обучение във ФМИ, които ще се гласуват на АС на ПУ, проф. Голев направи следното съобщение: таксите за специалностите от ОКС „Бакалавър“ и ОКС „Магистър“ за учебната 2021/2022 година могат да се увеличат само за платено обучение.
РЕШЕНИЕ 6: ФС прие индивидуалния план за работа за трите години от подготовка по докторантурата на Асен Федев Узунов, редовен докторант към катедра „Компютърна информатика“ по докторска програма Информатика, с научен ръководител доц. д-р Станка Иванова Хаджиколева, съгласно чл. 14. (5) от ПРАСПУ.
РЕШЕНИЕ 7: ФС прие индивидуалния план за работа за трите години от подготовка по докторантурата на Диян Делев Иванов, редовен докторант към катедра „Компютърна информатика“ по докторска програма Информатика, с научен ръководител доц. д-р Емил Николов Хаджиколев, съгласно чл. 14. (5) от ПРАСПУ.
РЕШЕНИЕ 8: ФС прие индивидуалния план за работа за трите години от подготовка по докторантурата на Лазар Милков Пендов, редовен докторант към катедра „Компютърни системи“ по докторска програма Информатика, с научен ръководител проф. д-р Иван Ганчев Иванов, съгласно чл. 14. (5) от ПРАСПУ.
РЕШЕНИЕ 9: ФС прие индивидуалния план за работа за трите години от подготовка по докторантурата на Румен Любенов Михайлов, редовен докторант към катедра „Компютърни системи“ по докторска програма Информатика, с научен ръководител доц. д-р Владимир Николаев Вълканов, съгласно чл. 14. (5) от ПРАС на ПУ.
РЕШЕНИЕ 10: ФС прие индивидуалния план за работа за трите години от подготовка по докторантурата на Пепа Нанкова Атанасова, редовен докторант към катедра „Компютърни системи“ по докторска програма Информатика, с научен ръководител проф. д-р Станимир Недялков Стоянов, съгласно чл. 14. (5) от ПРАС на ПУ.
РЕШЕНИЕ 11: ФС прие индивидуалния план за работа за трите години от подготовка по докторантурата на Евгени Владимиров Вълчев, редовен докторант към катедра „Компютърни системи“ по докторска програма Информатика, с научни ръководители проф. д-р Станимир Недялков Стоянов и доц. д-р Тодорка Атанасова Глушкова, съгласно чл. 14. (5) от ПРАС на ПУ.
РЕШЕНИЕ 12: ФС прие индивидуалния план за работа за трите години от подготовка по докторантурата на Величка Георгиева Косева, редовен докторант към катедра „Компютърни системи“ по докторска програма Методика на обучението по информатика и информационни технологии, с научен ръководител доц. д-р Генчо Димитров Стоицов, съгласно чл. 14. (5) от ПРАС на ПУ.
РЕШЕНИЕ 13: ФС прие индивидуалния план за работа за трите години от подготовка по докторантурата на Цанко Димитров Михов, редовен докторант към катедра „Компютърни системи“ по докторска програма Методика на обучението по информатика и информационни технологии, с научен ръководител доц. д-р Генчо Димитров Стоицов, съгласно чл. 14. (5) от ПРАС на ПУ.
РЕШЕНИЕ 14: ФС прие индивидуалния план за работа за трите години от подготовка по докторантурата на Димитър Костадинов Стоянов, редовен докторант към катедра „Компютърни технологии“ по докторска програма Информатика, с научен ръководител доц. д-р Тодорка Атанасова Глушкова, съгласно чл. 14. (5) от ПРАСПУ.
РЕШЕНИЕ 15: ФС прие индивидуалния план за работа за трите години от подготовка по докторантурата на Венцислав Асенов Дилянов, редовен докторант към катедра „Компютърни технологии“ по докторска програма Методика на обучението по информатика и информационни технологии, с научни ръководители проф. д-р Асен Кънчев Рахнев и доц. д-р Тодорка Живкова Терзиева, съгласно чл. 14. (5) от ПРАСПУ.
РЕШЕНИЕ 16: ФС утвърди следния състав на научно жури за провеждане на избор за заемане на академичната длъжност „професор“, по обявения в ДВ, брой 99 от 20.11.2020 г. конкурс по: област на висше образование 1. Педагогически науки; професионално направление 1.3. Педагогика на обучението по... (Методика на обучението по информатика и информационни технологии) към катедра „Софтуерни технологии“.
Външни членове за Пловдивския университет:
1) Проф. д.п.н. Сава Иванов Гроздев – от Висше училище по застраховане и финанси, гр. София; област на висше образование 1. Педагогически науки; професионално направление 1.3. Педагогика на обучението по... (Методика на обучението по математика);
2) Проф. д-р Боян Паскалев Бончев – от Софийски университет „Св. Климент Охридски“, гр. София; област на висше образование 4. Природни науки, математика и информатика; професионално направление 4.6. Информатика и компютърни науки (Информатика);
3) Проф. д-р Галя Михайлова Кожухарова – от Тракийски университет, гр. Стара Загора област на висше образование 1. Педагогически науки; професионално направление 1.3. Педагогика на обучението по... (Методика на обучението по математика);
4) Проф. д.н. Наталия Христова Павлова – от Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“, гр. Шумен; област на висше образование 1. Педагогически науки; професионално направление 1.3. Педагогика на обучението по... (Методика на обучението по математика и информатика).
Вътрешни членове за Пловдивския университет:
1) Акад. проф. д.т.н. Иван Петков Попчев – от Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“, гр. Пловдив; област на висше образование 4. Природни науки, математика и информатика, професионално направление 4.6. Информатика и компютърни науки (Информатика);
2) Проф. д-р Коста Андреев Гъров – от Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“, гр. Пловдив; област на висше образование 1. Педагогически науки, професионално направление 1.3. Педагогика на обучението по... (Методика на обучението по информатика и информационни технологии);
3) Проф. д-р Владимира Стефанова Ангелова – от Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“, гр. Пловдив; област на висше образование 1. Педагогически науки, професионално направление 1.3. Педагогика на обучението по... (Методика на обучението по математика).
Резервни членове:
1) (външен) Доц. д-р Габриела Георгиева Кирякова – от Тракийски университет, гр. Стара Загора област на висше образование 1. Педагогически науки; професионално направление 1.3. Педагогика на обучението по... (Методика на обучението по информатика и информационни технологии);
2) (вътрешен) Проф. д-р Ангел Атанасов Голев – от Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“, гр. Пловдив; област на висше образование 4. Природни науки, математика и информатика, професионално направление 4.6. Информатика и компютърни науки (Информатика).
РЕШЕНИЕ 17: ФС утвърди следния състав на научно жури за провеждане на избор за заемане на академичната длъжност „доцент“, по обявения в ДВ, брой 99 от 20.11.2020 г. конкурс по: област на висше образование 4. Природни науки, математика и информатика, професионално направление: 4.5. Математика (Теория на вероятностите и математическа статистика) към катедра „Математически анализ“:
Външни членове за Пловдивския университет:
1) Проф. д.м.н. Николай Михайлов Янев –Институт по математика и информатика при БАН, област на висше образование: 4. Природни науки, математика и информатика; професионално направление 4.5. Математика (Теория на вероятностите и математическа статистика);
2) Доц. д-р Дончо Стефанов Дончев – ФМИ при СУ „Св. Климент Охридски”, област на висше образование 4. Природни науки, математика и информатика; професионално направление 4.5. Математика (Теория на вероятностите и математическа статистика);
3) Доц. д-р Димитринка Иванова Владева – Лесотехнически университет, София, област на висше образование 4. Природни науки, математика и информатика; професионално направление 4.5. Математика (Теория на вероятностите и математическа статистика).
Вътрешни членове за Пловдивския университет:
1) Акад. Проф. д.т.н. Иван Петков Попчев – Факултет по икономически и социални науки, Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“, област на висше образование 4. Природни науки, математика и информатика; професионално направление 4.5. Математика (Теория на вероятностите и математическа статистика);
2) Проф. д.м.н. Снежана Георгиева Гочева-Илиева – ФМИ при ПУ „Паисий Хилендарски”, област на висше образование 4. Природни науки, математика и информатика, професионално направление 4.5. Математика (Математическо моделиране и приложение на математиката);
3) Проф. д-р Николай Веселинов Кюркчиев – ФМИ при ПУ „Паисий Хилендарски”, област на висше образование 4. Природни науки, математика и информатика, професионално направление 4.5. Математика (Изчислителна математика);
4) Доц. д-р Христина Николова Кулина – ФМИ при ПУ „Паисий Хилендарски”, област на висше образование 4. Природни науки, математика и информатика; професионално направление 4.5. Математика (Математическо моделиране и приложение на математиката).
Резервни членове:
1) (външен) Доц. д-р Павлина Калчева Йорданова– Шуменски университет, област на висше образование 4. Природни науки, математика и информатика; професионално направление 4.5. Математика (Теория на вероятностите и математическа статистика);
2) (вътрешен) Проф. д-р Андрей Иванов Захариев – ФМИ при ПУ „Паисий Хилендарски”, област на висше образование 4. Природни науки, математика и информатика, професионално направление 4.5. Математика (Диференциални уравнения).
РЕШЕНИЕ 18: ФС избра следните хонорувани преподаватели за провеждане на занятия (редовно и задочно обучение) и ментори за провеждане на практика по специалността през Пролетния триместър на учебната 2020/2021 година:
1. Владимир Хариев Цветков (магистър) – с хорариум 50 часа за водене на избираеми дисциплини.
2. Денислав Иванов Лефтеров (магистър) – с хорариум 90 часа за водене на избираеми дисциплини.
3. Петър Маринов Диков (магистър) – с хорариум 90 часа за водене на упражнения по дисциплината „Операционни системи“, редовно обучение.
4. Емил Ангелов Ангелов (магистър) – с хорариум 140 часа за водене на избираеми дисциплини.
5. Стефан Костадинов Тафков (магистър) – с хорариум 100 часа, за водене на избираема дисциплина.
6. Тодор Атанасов Тодоров (магистър) – с хорариум 60 часа, за водене на избираема дисциплина;
7. Минчо Малинов Симов (магистър) – с хорариум 100 часа, за водене на избираема дисциплина.
8. Петя Цветанова Василева (магистър) – с хорариум 40 часа, за водене на упражнения по „Графика и презентации“.
9. Михаил Тодоров Петров (магистър) – с хорариум 100 часа, за водене на упражнения по „Java“.
10. Константин Николаев Русев (магистър) – с хорариум 100 часа, за водене на упражнения по „Java“.
11. Стефани Апостолова Панайотова (магистър) – с хорариум 45 часа упражнения за водене на упражнения и изпитване на студенти по дисциплината Компютърни числени методи, 4 курс, спец. Информатика, редовно обучение.
12. Доц. д-р Георги Димитров Костадинов – с хорариум 90 часа упражнения за водене на избираемата дисциплина „Математически основи на автоматизираното управление” и за изпитване на студенти по нея. (двоен хонорар).
13. Доц. д-р Неделчо Велев Милев – с хорариум 130 часа в упражнения, за лекции, упражнения и изпитани студенти по дисциплината „Уравнения на математическата физика“ за 3 курс редовно обучение спец. Приложна математика. (двоен хонорар).
14. Проф. д.м.н. Тодор Желязков Моллов – с хорариум 200 часа, за провеждане на избираеми дисциплини. (двоен хонорар).
15. Проф. д.м.н. Нако Ангелов Начев – с хорариум 200 часа, за провеждане на избираеми дисциплини. (двоен хонорар).
16. Д-р Ивелина Венкова Велчева – с хорариум 100 часа, за провеждане на избираема дисциплина.
17. Д-р Елена Владимировна Толстошеева – с хорариум 200 часа, за провеждане на избираема дисциплина.
18. Деяна Йовкова Пейкова (магистър) - с хорариум 100 часа, за провеждане на избираема дисциплина.
19. Надежда Недялкова Ангелова (магистър) – с хорариум 120 часа за водене на упр. по дисциплината „Основи на графичния дизайн“, редовно и задочно.
20. Доц. д-р Иван Младенов Соколов – с хорариум 150 часа в упр. за водене на занятия по дисциплината „Банково дело и банкови информационни системи”, на 1 курс БИТ, редовно и задочно обучение, за изпиани студенти.
21. Д-р Владимир Петров Вълев – с хорариум 100 часа в упр. за водене на Избираеми дисциплини, редовно и задочно обучение през Есенен, Зимен и Пролетен триместри и за изпитани студенти.
22. Ментори, провеждащи провеждащи практика по специалността /преддипломен стаж/:
- Александър Стоянов Борисов – с хорариум 180 часа;
- Анжела Кирилова Цонкова – с хорариум 180 часа;
- Антония Ангелова Лангарова – с хорариум 180 часа;
- Атанас Иванов Атанасов – с хорариум 180 часа;
- Атанас Радев Петров – с хорариум 180 часа;
- Ваня Спасова Аргирова – с хорариум 180 часа;
- Виден Чавдаров Даскалов – с хорариум 180 часа;
- Димитър Димитров Попов – с хорариум 180 часа;
- Жельо Маринов Желев – с хорариум 180 часа;
- Иван Любомиров Драгнев – с хорариум 180 часа;
- Константин Маринов Ангелов – с хорариум 180 часа;
- Мартин Стоянов Иванов – с хорариум 180 часа;
- Недялко Пламенов Димитров – с хорариум 180 часа;
- Николай Атанасов Чочев – с хорариум 180 часа;
- Николай Иванов Няголов – с хорариум 180 часа;
- Николай Иванов Пенев – с хорариум 180 часа;
- Пламена Даниелова Димитрова – с хорариум 180 часа;
- Стефан Иванов Стоянов – с хорариум 180 часа;
- Тодор Володиев Николов – с хорариум 180 часа;
- Янко Георгиев Къркаличев – с хорариум 180 часа.
РЕШЕНИЕ 20: ФС прие и предлага за утвърждаване от Академичния съвет на Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“ обявяването на 3 (три) конкурса за заемане на академичната длъжност „главен асистент“, съгласно чл. 56 (2) и чл. 58 (1) от ПРАС на ПУ по: област на висшето образование 4. Природни науки, математика и информатика, професионално направление 4.6. Информатика и компютърни науки (Информатика) към катедра „Компютърни системи“, със срок 2 (два) месеца от датата на обявяването му в Държавен вестник.
РЕШЕНИЕ 21: ФС прие да се внесе за разглеждане на Академичен съвет на Пловдивски университет “Паисий Хилендарски” следното предложение от катедрения съвет на катедра „Математически анализ“: да бъде избрана избрана проф. д.м.н. Снежана Георгиева Гочева-Илиева за „Гост-преподавател“ на пълен (цял) към катедра „Математически анализ“ на ФМИ при Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“ за периода 01.02.2021 г. до 30.06.2021 г., с годишен норматив 360 часа.
РЕШЕНИЕ 22: ФС прие отчет за развитието на компютърните лаборатории за периода 02.2020 – 02.2021 година.
РЕШЕНИЕ 23: ФС прие годишен план за развитие на компютърните лаборатории през 2021 година.
РЕШЕНИЕ 24: ФС прие следното предложение: за член на Университетската комисия по „Еразъм+“ да бъде избрана гл. ас. д-р Ваня Ангелова Иванова на мястото на доц. д-р Иван Илиев Шотлеков.
РЕШЕНИЕ 25: Проф. Голев информира членовете на ФС за предстоящата ваксина: преподавателите и служителите от ФМИ ще се ваксинират на 23.02.2021 г. (вторник) и 24.02.2021 г. (сряда) от 13:30 ч. в Окръжна болница, каб. 18, ет.1 (с/у регистратурата).
РЕШЕНИЕ 27: Факултетният съвет на Факултет по математика и информатика при Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“ избра д-р Ивелина Венкова Велчева за академичната длъжност „главен асистент“ в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“ по: област на висше образование 1. Педагогически науки, професионално направление 1.3. Педагогика на обучението по… (Методика на обучението по информатика и информационни технологии) към катедра „Обучение по математика, информатика и информационни технологии“ на Факултет по математика и информатика.
Вярно с оригинала: /Н. Милева/
Подпис: /п/
ПРОФ. Д-Р АНГЕЛ ГОЛЕВ
Декан на Факултет по математика и информатика
Подпис: /п/
Надя Милева
Протоколчик