I. Редовно обучение |
№ |
Дисциплина |
Курс / Спец.
|
Преподавател |
1
|
Компютърни методи за обучение по математика
|
за всички
|
проф. дмн Грозьо Станилов
|
2
|
Неевклидови геометрии
|
за всички
|
проф. д-р Георги Златанов
|
3
|
Итерационни методи
|
за всички
|
проф. д-р Петко Пройнов
|
4
|
Въведение в адитивната теория на числата
|
за всички
|
гл. ас. д-р Теменужка Пенева
|
5
|
Операционно смятане
|
за всички
|
доц. д-р Иванка Касандрова
|
6
|
Екстремални задачи в теорията на реалните функции
|
за всички
|
доц. д-р Иван Фесчиев
|
7
|
Едновременно намиране нулите на полиноми
|
за всички от 3 и 4 курс
|
доц. д-р Илия Макрелов
|
8
|
Интерактивна математика
|
за всички
|
доц. д-р Снежана Гочева
|
9
|
Инвестиции и инвестиционни техники
|
за всички
|
доц. д-р Андрей Захариев
|
10
|
Алгоритми и програми
|
за всички, но най-вече за МИ и за подготвящите се за състезания по програмиране
|
доц. д-р Асен Рахнев, гл. ас. Коста Гъров, гл. ас. Ангел Голев, Никола Вълчанов
|
11
|
Борсови и извънборсови начини на търгуване (Практикум)
|
за всички
|
инф. Мариян Милев
|
12
|
Компютърно счетоводство
|
за всички
|
доц. д-р Асен Рахнев, гл. ас. Евгения Ангелова
|
13
|
Основи на борсовата търговия (Практикум)
|
за всички
|
ст. ас. Станка Хаджиколева
|
14
|
Програмиране за Интернет с HTML и JavaScript
|
за всички
|
доц. д-р Минчо Сандалски
|
15
|
Избрани въпроси от училищната стереометрия
|
за всички
|
доц. д-р Васил Милушев, гл. ас. Гинка Бизова
|
16
|
Програмиране под Windows с Win32 API и Borland Delphi (Практикум)
|
за всички
|
Николай Павлов
|
17
|
Теория на кодирането и криптографията
|
за всички
|
ст.н.с.І ст. дмн Петър Бойваленков(ИМИ на БАН
|
18
|
Иконометрия
|
за всички
|
проф. д-р Атанас Гешев
|
19
|
Геометрия на фигурите
|
за всички
|
доц. д-р Бистра Царева
|
20
|
Избрани въпроси от математическия анализ
|
факултативна за всички
|
гл. ас. д-р Теменужка Пенева, гл. ас. Асен Христов, гл. ас. Йордан Епитропов
|
21
|
Руски език - ІІ част
|
факултативна за всички
|
г л. ас. Петранка Савова
|
|
II. Задочно обучение |
№ |
Дисциплина |
Курс / Спец.
|
Преподавател |
1
|
Инвестиции и инвестиционни техники
|
за всички
|
доц. д-р Андрей Захариев
|
2
|
Методи и методика за съставяне на задачи
|
за всички
|
доц. д-р Васил Милушев
|
3
|
Курс за ADOBE FLASH CS3(Практикум)
|
за всички
|
Калоян Димитров (администратор на комп. мрежи във ФМИ) и Васил Гъров
|